malastandardduza
Słuch

Narząd słuchu składa się z trzech głównych części, z których każda ma istotne znaczenie dla tego, aby dobrze słyszeć. Jeśli cokolwiek zaburzy prawidłowe funkcjonowanie narządu słuchu może to wpłynąć na zakłócenie w odbiorze i interpretacji dźwięków.

Budowa ucha

Ucho zewnętrzne

Małżowina uszna ma za zadanie zebrać dźwięki z otoczenia i przekazać je do przewodu słuchowego.

Ucho środkowe

Fala dźwiękowa w przewodzie słuchowym wprawia w drgania błonę bębenkową, która z kolei porusza delikatne kosteczki ucha środkowego (Młoteczek, Kowadełko i Strzemiączko).

Ucho wewnętrzne

Ruch kosteczek słuchowych przekazuje drgania do ślimaka w uchu wewnętrznym. Drgania te odbierane przez komórki rzęsate przetwarzane są na impulsy nerwowe i przekazywane do mózgu. Tam są one identyfikowane jako muzyka, szczekanie psa, szum wody, odgłos dzwonka, mowa itd.

Badania diagnostyczne są ważnym elementem zdrowego trybu życia. Dlatego warto regularnie badać słuch szczególnie po 50 roku życia. Sprawdź gdzie możesz bezpłatnie i szybko zbadać słuch w gabinecie AS-Med.

 

Oddziały i punkty konsultacyjne

Copyright by AS-Med Protetyka Słuchu
Drukuj | Do góry
zabart.com

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information