AS-Med.org.pl Oferta
malastandardduza
Oferta
BTE - aparaty zauszne

Aparaty słuchowe zauszne (BTE) są najczęściej stosowanym rodzajem aparatów słuchowych w Unii Europejskiej. Są one preferowane szczególnie przez pacjentów potrzebujących mocniejszych aparatów oraz dodatkowych funkcji:

  • • dzięki regulatorowi głośności możliwa jest zmiana głośności dźwięku słyszanego przez aparat słuchowy
  • • możliwa jest również zmiana programów (sposób w jaki aparat przetwarza dźwięk) odpowiednio do sytuacji otoczenia w którym przebywamy
  • • wyposażenie w cewkę telefoniczną umożliwia korzystanie z pętli indukcyjnych np. podczas oglądania telewizji lub w miejscach użyteczności publicznej, gdzie są one zamontowane (niektóre kościoły, urzędy, teatry, kina)

Niewątpliwą zaletą docenianą przez naszych pacjentów jest łatwość obsługi a zastosowanie większej baterii zapewnia dłuższe działanie. Są również bardziej odporne na urazy mechaniczne, dlatego również stosuje się je jako aparaty słuchowe dla dzieci. Specjalnie w tym celu specjalne modele wyposażono w diodę informującą rodzica lub nauczyciela o prawidłowym działaniu aparatu oraz blokadę uniemożliwiającą dzieciom wyjęcie baterii. Ich konstrukcja umożliwia zastosowanie akcesoriów rozszerzająch możliwości aparatów słuchowych takich jak systemy FM bądź podłączenie bezpośrednio do źródła dźwięku. Każde z tych akcesoriów może znacznie poprawić  jakość i czystość dźwięku pomóc w sytuacjach, kiedy jest ona szczególnie ważna.

Po wykonaniu badania słuchu w Gabinecie AS-Med zapytaj protetyka jaki aparat słuchowy jest dla ciebie najlepszy.

 
RITE - słuchawka w uchu

Aparaty słuchowe z słuchawką w uchu są najnowszym typem aparatów słuchowych. Ich dwuczęściowa budowa pozwala na noszenie aparatu komfortowo za lub ponad uchem połączonego bardzo cienkim i prawie niewidocznym drucikiem z słuchawką umieszczona w kanale słuchowym. Producenci tego typu aparatów słuchowych zmienili tradycyjny wygląd aparatu na wyjątkowy kształt i unikalna kolorystykę.

Umieszczenie słuchawki w uchu jest korzystne z różnych względów:

  • • Słuchawka jest utrzymywana w uchu przez małą, miękką silikonową nasadkę. Nasadki takie są nie tylko komfortowe, ale przez zaprojektowane otwory utrzymują otwarty przewód słuchowy zwiększając jakość dźwięku i komfort.
  • • Jeśli twój ubytek słuchu umożliwia „otwarte protezowanie” takie rozwiązanie umożliwia odbiór części dźwięków twoim naturalnym słuchem.
  • • Przez słuchawkę generowany dźwięk jest bliżej błony bębenkowej niż w aparatach BTE (zausznych) i ITE (wewnątrzusznych) dzięki czemu aparat może mniej wzmacniać dźwięki które słyszysz z lepszą jakością a bateria w aparacie może działać dłużej.

Po przeprowadzeniu badania słuchu w Gabinecie AS-Med zapytaj protetyka słuchu jaki aparat słuchowy RITE jest odpowiedni dla ciebie.

 
ITE - wewnątrzuszne

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe (ITE) są najdyskretniejszym rodzajem aparatów słuchowych. Forma pobrana przez audioprotetyka z AS-Med zapewnia, że obudowa aparatu słuchowego zostanie wykonana tak aby idealnie dopasować się do kształtu twojego ucha.

Ksztalt i wielkość aparatu ITE może zależeć od różnych czynników:

• Dbałość o dyskrecję – służymy pomocą w wyborze aparatu słuchowego, który spełni twoje oczekiwania. Audioprotetyk AS-Med doradzi, czy model, który preferujesz jest odpowiedni do twojego ubytku słuchu.

• Stopień ubytku słuchu – im większe jest potrzebne wzmocnienie dźwięku, tym większa bateria a więc i większy cały aparat słuchowy

• Dodatkowe opcje – jeśli potrzebujesz dodatkowych funkcji aparatu takich jak regulacja głośności, automatyczny program telefoniczny czy cewka T-coil, wpłynie to również na konieczność wykonania większej obudowy aparatu słuchowego

• Wygoda obsługi – nieco większy aparat słuchowy będzie istotnie wygodniejszy w obsłudze, wymianie baterii lub czyszczeniu.

Wiele osób wybiera aparaty słuchowe wewnątrzuszne (ITE) z powodu ich dyskrecji i efektu kosmetycznego. Po przeprowadzeniu badania słuchu w Gabinecie AS-Med zapytaj protetyka słuchu czy możesz wybrać aparat słuchowy ITE i jaki typ jest dla ciebie najlepszy.

 
Systemy FM

Zrozumienie mowy, zwłaszcza w hałasie, stanowi prawdziwe wyzwanie dla każdego, ale dla dziecka z niedosłuchem staje się jeszcze trudniejsze. Dobre rozumienie mowy jest niezwykle ważne dla wszystkich dzieci, ale nie da się go osiągnąć bez dobrego słyszenia dźwięków mowy. System FM jest szczególnie przydatny w takich sytuacjach, gdy hałas, pogłos lub znaczna odległość utrudniają odbiór mowy.

W wielu trudnych warunkach akustycznych sam aparat słuchowy nie jest w stanie poprawić słyszalności mowy. Hałas otoczenia w tle – rozmowy innych dzieci, szelest kartek, czy szum wentylatorów – sprawia, że śledzenie i rozumienie tego, co mówi nauczyciel staje się nadzwyczaj trudnym zadaniem.

Więcej…
 
Pętle indukcyjne

Symbol informujący o zainstalowaniu pętli indukcyjnejSytuacją szczególnie trudną dla osób niedosłyszących jest słuchanie i rozumienie mowy w dużych pomieszczeniach w grupie wielu osób. Dobre warunki akustyczne są wyjątkowo ważne w takiej sytuacji. Możliwość dobrego usłyszenia słów i całych zdań jest kluczowa dla zrozumienia przekazywanych treści.

W pomieszczeniach użyteczności publicznej takich jak sale szkolne, wykładowe, kościoły, widownie teatralne i kinowe, sale prelekcyjne i szkoleniowe, osoby z osłabionym słuchem napotykają z reguły na trudne lub bardzo trudne warunki akustyczne. Przeszkodami w odbiorze dźwięku są między innymi otaczający hałas, pogłos, odległość od mówiącego (lub od głośnika) oraz odbicia i zakłócenia dźwięku. W takiej sytuacji nawet w optymalnie zaprogramowanych zaawansowanych aparatach słuchowych nasi pacjenci zgłaszają problemy ze zrozumieniem mowy.

Więcej…
 
Audiometry

Strona w budowie. Zapraszamy wkrótce.

 


Copyright by AS-Med Protetyka Słuchu
Drukuj | Do góry
zabart.com

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information