AS-Med.org.pl Porady Porady Czy zdecydować się na aparat słuchowy?
malastandardduza
Czy zdecydować się na aparat słuchowy?
Czy zdecydować się na aparat słuchowy?

Wiele osób z ubytkiem słuchu wzbrania się przed poszukiwaniem efektywnego sposobu rozwiązania swoich problemów w porozumiewaniu się. Zdarza się, że nawet wtedy, kiedy decydują się na wizytę w gabinecie protetyka słuchu, spodziewają się tylko potwierdzenia, że nie jest im potrzebna żadna pomoc. Doświadczony audiotprotetyk może zidentyfikować obawy pacjenta i umiejętnie wyjaśnić pojawiające się wątpliwości. Dlatego podejście do każdego pacjenta musi być indywidualne. Zadaniem protetyka jest skuteczne rozwiązanie problemów pacjenta w kominikowaniu się i udzieleniu mu pomocy w podjęciu wyboru najlepszego sposobu na poprawienie jakości jego życia.

Pacjent, który kupuje swój pierwszy aparat słuchowy zazwyczaj ma wiele wątpliwości, które dotyczą
zmiany własnego wizerunku, sposobu obsługi aparatu, możliwych problemów technicznych, serwisowania, dostępu do pomocy protetyka w sytuacji problemów, czy też wiele innych, nie sposób ich wszystkich wymienić.

Należy pamiętać, że celem wszystkich zaangażowanych w proces aparatowania jest poprawienie
możliwości słuchowych pacjenta z niedosłuchem. Każdy, a więc zarówno pacjent, jak i członkowie
jego rodzicy a także protetyk chcą skutecznie rozwiązać problem niedosłuchu. Pacjent musi być gotowy do zaakceptowania pozytywnego wpływu aparatów podnoszącego jakość jego życia. Członkowie rodziny powinni zrozumieć, jak aparaty działają, a także wiedzieć, w jaki sposób można pomóc bliskiej osobie w osiagnięciu najlepszych rezultatów. Protetyk słuchu pragnie dostarczyć pacjentowi jak najlepszą jakość swoich usług.

Zdajemy sobie sprawę, że zaakceptowanie aparatów słuchowych jest trudną decyzją podejmowaną na wiele lat. Profesjonalne przeprowadzenie pacjenta przez cały ten proces jest niezbędne do osiągnięcia najlepszego możliwego rozwiązania problemów wynikających z niedosłuchu.

 

Oddziały i punkty konsultacyjne

Copyright by AS-Med Protetyka Słuchu
Drukuj | Do góry
zabart.com

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information